Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte sem!
F A M U
konec ledna 2016

 

UVNITŘ

Veřejná prezentace kandidátů na děkana FAMU

Veřejná prezentace kandidátů na děkana proběhne 2. 2. 2016 od 18:00 na Nové scéně Národního divadla v Praze. Nejprve proběhne formální část programu, prezentace kandidátů s diskusí, a poté neformální část v prostorách kavárny.

Kandidáti na děkana FAMU pro období 2016-2020 jsou (v abecedním pořadí a bez titulů): Zdeněk Holý (nominuje: Martin Čihák), Marek Hovorka (nominují: Čestmír Kopecký, Petr Marek, Jan Němec, Helena Třeštíková), Ladislav Šerý (nominuje: Marek Vajchr), Martin Vadas (nominuje: Jaromír Šofr), Jiří Vlach (nominují: Miroslav Janek, Antonie Janková, Petr Jarchovský, Marek Jícha, Jiří Kubíček, Pavel Marek, Jan Šustr, Marta Švecová, Drahomíra Vihanová). Koncepce jednotlivých kandidátů naleznete zde.

Vyhlášení doplňujících voleb do AS FAMU

Do AS FAMU se volí na 3 místa členů AS FAMU z řad akademických pracovníků/pracovnic a 1 místo člena AS FAMU z řad studentů/studentek. Kandidovat může každý člen akademické obce FAMU a každý člen má také právo volit. Uzávěrka pro přijímání nominací kandidátů do AS FAMU byla stanovena na 5. 2. 2016 v 16:00 doručením k rukám předsedy AS FAMU na sekretariát děkanátu FAMU. Více informací o průběhu doplňujících voleb naleznete zde. Nominační lístek naleznete v příloze.

Magisterské Poněšice

V terminu od 11. 3. do 13. 3. 2016 se koná v Poněšicích setkání studentů magisterských ročníků FAMU. Svou účast potvrďte do 6.3.2016 na tomto odkazu.

Termíny, povinnosti a možnosti spjaté s koncem ZS a začátkem LS

https://www.famu.cz/aktuality/terminy-povinnosti-a-moznosti-spjate-s-koncem-zs-a-zacatkem-ls/

Schválené stáže Erasmus +

Seznam schválených stáží v programu Erasmus+ na rok 2016/17 naleznete zde.

Medailonky FAMU studentů

Vyšel první z plánované série mini portrétů studentů FAMU - Ondřej Hudeček. Sledujte další na Vimeu FAMU nebo na Facebooku FAMU.

CAS se věnuje Game Art

Na FAMU probíhá několik kurzů, které se zčásti věnují počítačovým hrám. Studentům FAMU je v KOSu otevřen také kurz Vývoj počítačových her, který probíhá na MFF UK. Vznikl i specializovaný web o umění počítačových her. Podívejte se na něj.

Prezentace FAMU na festivalu krátkých filmů v Clermont-Ferrand

FAMU představí své krátké filmy na největším trhu krátkých filmů International Short Film Festival v Clermont-Ferrand. Jako partner Českého filmového centra se bude po dobu trvání festivalu (5. – 13. 2. 2016) prezentovat na jeho stánku.

ÚSPĚCHY

Ondřej Hudeček oceněn za režii na Sundance

Student Katedry kamery Ondřej Hudeček získal za svůj snímek Furiant Special Jury Award za nejlepší režii v kategorii krátkých filmů na festivalu Sundance. Furiant je první český film a zároveň první film z FAMU, který na Sundance získal ocenění.

Furiant byl na festival Sundance vybrán z celkového počtu 8712 přihlášených krátkých filmů jako jeden ze 13 zahraničních hraných filmů.

 

Lea Petříková získala Special Jury Award na festivalu MADATAC 07

Audiovizuální dílo Představení od Ley Petříkové (CAS) vyhrálo Special Jury Award na největším festivalu nových médií, digitálních technologií a videoartu ve Španělsku MADATAC 07. Lea je finalistkou ESSL ART AWARD CEE 2015. Před nedávnem v Praze proběhla její samostatná výstava Malá páže.

Petr Oukropec, Tomáš Weinreb a Petr Kazda na Berlinale

Na 66.ročníku Berlinale bude soutěžit debut absolvetnů FAMU Tomáše Weinreba a Petra Kazdy. Existenciální drama Já, Olga Hepnarová, vyprávějící o masové vražedkyni, poslední v Československu popravené ženě, bylo zařazeno do prestižní soutěžní sekce Panorama. Do sekce Generation 14plus byl vybrán film Ani ve snu pedagoga FAMU, režiséra a producenta Petra Oukropce.

Ceny české filmové kritiky

Mezi tvůrci filmů oceněných na Cenách české filmové kritiky jsou i absolventi a bývalí studenti FAMU. Jana Ševčíková získala cenu za Nejlepší dokument za snímek Opři žebřík o nebe, Petr Zelenka získal cenu za Nejlepší režii a nejlpeší scénář k filmu Ztraceni v Mnichově, producent David Ondříček byl oceněn v kategorii Nejlepší film za Ztraceni v Mnichově a Cenu RWE pro objev roku získal Štěpán Altrichter za film Schmitke, který byl magisterským projektem Tomáše Vacha na Katedře produkce (dále se na něm za FAMU podíleli Tomáš Končinský - scénář a Radim Procházka - produkce). 

POZVÁNKY

Výstava absolventů CAS Lidé se dělí do dvou skupin v GAMU

"Společná výstava absolventů FAMU CAS je skupinovým dílem. Jste v prostoru. Výstava právě vzniká. Záleží na tom, kdy jste do galerie přišli. Pro inspiraci nás osmi i vás jsme vytvořili program, který souvisí s tématem vzdělání, procesu a pravidel. Jako bývalí spolužáci máme společnou zkušenost se způsobem vzdělávání. Se vzděláváním i vzdělaností souvisí vytvořená pravidla, podmínky, představy a skupiny. Pravidla něco vymezují a vyjasňují, něco jako třeba prostor nebo smysl. Kdo rozumí pravidlům, může hrát hru. Dá se pravidlo zrušit, nebo jen změnit?" Výstava probíhá od 27. ledna do 21. února 2016.

Nový cyklus událostí v GAMU: A+V

Pod názvem A plus V se od ledna 2016 konají ve výstavních prostorách GAMU jednou až dvakrát měsíčně koncerty, projekce, multimediální projekty a další jednovečerní události. Dramaturgem cyklu je Martin Blažíček (CAS). Začátky událostí v 19:30 h (pokud není uvedeno jinak). Vstup volný.

Symposium Pomezí samoty

5. až 6. února proběhne symposium k tématu proměn krajiny, ve které dnes žijeme a které jsme součástí. Autorem ideové koncepce projektu a programu symposia je Miloš Vojtěchovský (CAS).

VÝZVY A NABÍDKY

Restaurant Day v Klubu FAMU

21. února 2016 se Klub FAMU chystá zapojit do události Restaurant Day. Zveme všechny, kdo rádi a dobře vaří a rádi si vyhrají i se způsobem servírování, a chtěli by na této události ukázat svoje kulinářské umění. Podle domluvy s vedením školy bude hlavní scéna akce v prostorách foyer u vrátnice, u schodů do klubu a podle účasti možná i v části schodiště do patra/v patře. Akce se kromě Klubu FAMU zúčastní také organizace Kuchařky bez domova, s kterými dlouhodobě spolupracujeme a během akce bude po celou dobu hrát několik DJ’s. Začátek je plánován na 13. hodinu, konec, až nastane. Rezervaci místa učiňte a technické detaily zjistěte u Gabriely Kontra (gabriela@photon.cz, tel: 775216168). Zároveň samozřejmě zveme všechny k aktivní hodovací účasti, někdo musí všechny ty dobroty ochutnávat!

F A M U FB FB

Aktuality pište na: lenka.eidlpesova@famu.cz Pokud už nechcete dostávat žádné další zprávy, je nám to líto, ale můžete to zařídit kliknutím na tento text.