Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte sem!
F A M U
začátek listopadu 2015

 

UVNITŘ

Otevření klubu FAMU

Otevření klubu FAMU je plánováno již na příští týden. Novým nájemcem klubu je fotografka Gabriela Kontra, která se podílí i na úspěšném podniku Bajkazyl. Program klubu je zatím v tvorbě, brzy se však můžeme těšit na oficiální otevírací párty.

Otevření digitální laboratoře CPA

FAMU otevřela 1. 10. 2015 digitální laboratoř CPA - Centrum poradenství a analytických služeb. http://www.research-dra.com/20-9-2015-tiskova-zprava-a-pozvanka/

http://www.research-dra.com/digitalni-laborator-jana-krizeneckeho/

http://www.research-dra.com

Vyšla kniha Časosběrný dokumentární film Heleny Třeštíkové

Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze vydalo knihu Heleny Třeštíkové a Michaela Třeštíka Časosběrný dokumentární film. Kniha byla slavnostně uvedena na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

Podávání návrhů na FAMUFEST 2016

Nové koncepce na FAMUFEST 2016 odevzdávejte na děkanátu FAMU, 3. patro, do 14.12. do 14,00. Koncepce musí obsahovat: 1) jméno ředitele festivalu, 2) personální obsazení dalších klíčových funkcí festivalového týmu, 3) strukturu organizačního týmy (podíl studentů jednotlivých oborů FAMU, jiných škol, soukromých firem apod.), 4) návrh míst(a) a data konání, 5) ideový a výtvarně dramaturgický záměr, 6) řešení otázky festivalových sekcí a jejich soutěžního či nesoutěžního charakteru, 7) řešení otázky případných ocenění a způsobu jejich udělování (tvorba porot apod.), 8) způsob prezentace jiných než filmových artefaktů (fotografie, instalace, scénáře apod.) v rámci festivalu, 9) rámcová představa doprovodných akcí, 10) způsob a míra komunikace s veřejností, 11) souhlas se zveřejněním koncepce na stránkách školy, 12) rozpočet.

Osobnosti na FAMU

V říjnu v rámci Story Launch Midpoint vedli na FAMU master class dánský scenárista a režisér Rumle Hammerich a dánský producent BoEhrhardt.

Katedra střihové sklady v rámci vědecko-výzkumného projektu Martina Čiháka "K teorii a praxi distanční montáže" hostila návštěvu významného arménského myslitele a filmaře Artavazda A. Pelešjana.

Cena Ministerstva kultury pro Drahomíru Vihanovou

Cena Ministerstva kultury za přínos v oblasti kinematografie a audiovize 2015 byla udělena držitelce zlaté medaile AMU, režisérce a scenáristce Drahomíře Vihanové (KSS).

Studio FAMU se přestěhovalo na Barrandov

Přesun studia začal v polovině září a od října již začala na Barrandově výuka. Midpoint, část FAMU International (M. Gahut, V. Hoffmannová) a archiv studia FAMU sídlí v ulici Klimentská 6.

Absolventský film Martina Jelínka na POFF

Absolventský film Road-Movie Martina Jelínka (KR) bude soutěžit na 19.ročníku Black Nights Film Festival (POFF) v Tallinnu. Chcete o filmu vědět víc?

https://www.facebook.com/roadmovie2015/?fref=ts

http://2015.poff.ee/eng/films/programmes.p/tridens-first-feature-film-competition/road-movie http://variety.com/2015/film/global/debut-directors-put-in-spotlight-at-black-nights-film-festival-1201619739/

ÚSPĚCHY

FAMU v Ji.hlavě

Mezi vítěznými filmy na 19. ročníku MFDF Ji.hlava uspěly i filmy z FAMU.

Jako Nejlepší český experimentální dokumentární film 2015 byl v sekci FASCINACE: EXPRMNTL.CZ označen film Poslechnout horizont studentky Anny Kryvenko (CAS FAMU).

Snímku Nebezpečný svět Rajka Dolečka studentky KDT FAMU Kristýny Bartošové bylo uděleno Zvláštní uznání v sekci PRVNÍ SVĚTLA.

Cenu diváků získal Český žurnál: Matrix AB pedagoga Víta Klusáka (KDT FAMU).

Zvláštní uznání v sekci Česká radost obdržel absolvent FAMU Tomáš Potočný s filmem Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem.

Více informací zde.

Druhé místo pro Khin Hsu na My Street Films

Druhé místo na druhém ročníku soutěže My Street Films patří poetické eseji barmské studentky FAMU Khin Hsu s názvem The Place. http://mystreetfilms.cz/cs/node/405 Film můžete vidět 26. listopadu ve 20:45 v malém sále Kina Světozor.

POZVÁNKY

Prague Art Academies: Independent Spirits

Tvorba vybraných studentů FAMU se představí v rámci společné prezentace pražských uměleckých škol AMU, AVU a UMPRUM v Českém centru New York (6. 11. 2015 - 15. 12. 2015). Hlavními body programu jsou výstava Subversive Tactics (17. 11. – 15. 12. 2015), jejímž kurátorem je Zbyněk Baladrán, a jednodenní program Strategies: Performances (24. 11. 2015), skládající se z tanečních, hudebních i intermediálních performancí, koncertů a videomaratonu. Další program zahrnuje přednášky o české fotografii, diskusní panely, projekce režírovaných, animovaných i dokumentárních filmů. Výběr děl je výsledkem volby pedagogů jednotlivých škol.

Více o akci naleznete na facebooku .

Sound On / SoundOff

Sound On/Radio Off je akce připravená studenty a pedagogy CASU (Centra audiovizuálních studií) na FAMU a sestává z panelových diskuzí, filmových projekcí, poslechových pořadů, vysílané rádio performance a zvukové procházky.

Galerie Tranzitdisplay a FAMU 5. - 7. listopadu 2015.

Na všechny akce z programu je vstup zdarma.

Program akce naleznete na facebooku .

FAMUFEST 2015

Do hlavní soutěže Famufestu 2015 byly nominovány tyto filmy .

FAMU night ve Světozoru

30.11. v Malém sále kina Světozor proběhne promítání výběru těch nejlepších filmů vzniklých na katedře dokumentu. Více zde .

Kolokvium k filmové a audiovizuální výchově

Ve dnech 15.-16. listopadu 2015 v Plzni proběhne kolokvium k filmové a audiovizuální výchově. Setkání pořádá Animánieo.s., z.s. ve spolupráci s NFA a Pavlem Bednaříkem. Program je vhodný pro pedagogy, odborníky, studenty a veškeré zájemce o filmovou a audiovizuální výchovu. Hosty kolokvia jsou čeští i zahraniční odborníci, lidé z praxe, praktikující učitelé. Mezi témata, kterými se kolokvium bude zabývat, patří: využití filmu ve výuce, vlastní filmová tvorba, výchova diváka, filmová a audiovizuální výchova v ČR a zahraničí, na školách a mimo školu, autorské právo, metodika a financování v oblasti f/av.

Program kolokvia najdete zde . Akci moderuje a několik příspěvků na kolokviu přednese doktorand FAMU Pavel Bednařík. Představí se projekt Free Cinema, který původně vznikl ze spolupráce studentů FAMU, FF UK a NFA. Karolína Pojarová (KP FAMU) bude prezentovat spolupráci s Terezou Vostradovskou, absolventkou UMPRUM na vzdělávacích programech k Hravouce. Celá akce je zdarma, bez nutnosti registrace. S případnými dotazy se prosím obracejte na Karolínu Pojarovou (721 011 357, pojarova@animanie.cz)

F A M U FB

Aktuality pište na: lenka.eidlpesova@famu.cz Pokud už nechcete dostávat žádné další zprávy, je nám to líto, ale můžete to zařídit kliknutím na tento text.