Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte sem!
F A M U
začátek října 2015

 

UVNITŘ

Nový vedoucí FAMU International

Novým vedoucím FAMU International se od září 2015 stal Giovanni Battista ROBBIANO.

Školka AMU – Dotazník

Jaké jsou Vaše potřeby v oblasti péče o dítě? Díky odpovědím na následující otázky můžete ovlivnit vznik „školičky AMU“. Dotazník je třeba vyplnit a odeslat do 7.10. 2015. Dotazník najdete zde .

Zlatá medaile pro Karla Vachka

Ve středu 30. 9. 2015 předal rektor AMU Jan Hančil profesoru Karlu Vachkovi Zlatou medaili AMU. Ceremonie proběhla ve Velkém sále Městské knihovny v Praze. Večera se zúčastnil také děkan FAMU Pavel Jech.

FAMUfest 2015

Letošní Famufest’15 Exposed se bude konat 18. - 22. listopadu. Filmy se budou opět přihlašovat pouze online formou přes úložiště famufest.myairbridge.com . Deadline pro přihlašování je 11.10.2015, po tomto datu již nebude možné přihlásit další film, nebo něco měnit na tom již přihlášeném. Každý může přihlásit jen jeden film a to takový, který má založený výrobní list ve Studiu FAMU a vznikl v tomto či minulém roce. Je nezbytně nutné, aby byl film opatřen anglickými titulky (upozorňujeme na to dopředu, aby měl každý čas je připravit). Technické parametry pro přihlašování filmů jsou následující: VIDEO >max datový tok 15MB/S , kodekh.264. ZVUK > v jedné stopě – (stereo,5.1), v případě stera kódování PCM, v případě 5.1 kódování ac3, zvuková stopa musí být sladěna pro film a ne pro televizi, promítáme v kině.

Konference Artistic Research: Is There Some Method?

Konference proběhne 7.- 9. dubna 2016 na půdě AMU. Konference má za cíl představit již hotové, probíhající, či rozvržené projekty uměleckého výzkumu, a doprovázet je podrobnou debatou o podstatě, přínosu a metodologických kritériích této disciplíny. Konference je koncipovaná pro přibližně 25 řečníků a 10 účastníků prezentujících svou práci formou posterů. Na konferenci vystoupí 4 hlavní řečníci s dlouhodobou zkušeností z uměleckého výzkumu. Velmi vřele uvítáme návrhy na konferenční vystoupení z řad českých tvůrců. Termín pro přihlášky na přednášku je 15. října 2015, termín na postery 15. prosince 2015. Více informací na http://arprague2016.amu.cz/ . Kontaktní email: arprague2016@gmail.com

Zemřel kameraman Eduard Landisch

Se zármutkem sdělujeme, že v pátek 2. 10. 2015 zemřel prof. Eduard Landish, první kameraman ČST a pedagog FAMU. Tisková zpráva zde . Vzpomínka na Eduarda Landische s živým vstupem Marka Jíchy na ČT24 zde

ÚSPĚCHY

Golden Camera 300 for Lifetime Achievement pro prof. Šofra

Profesor Jaromír Šofr získal na Mezinárodním kameramanském filmovém festivalu Manaki Brothers prestižní cenu 'Golden Camera 300 for Lifetime Achievement'. Více informací v tiskové zprávě Asociace českých kameramanů .

Film Ivo Trajkova nominován na Oscara

Film vedoucího KSS je nominován za Makedonii do boje o Oscara. Více zde .

Festivalová ocenění pro animované filmy z KAT

Constantine's gold coin awards- SENIOR category - Třetí cena pro The Little Cousteau (Jakub Kouřil).

ANIMA Córdoba International Animation Festival – Best student animation – Mythopolis (Alexandra Hetmerová).

Favourites Film Festival Berlin - Berlin’s Favourite Short Award 2015 - První cena pro Mythopolis (Alexandra Hetmerová).

Nejlepší ženský herecký výkon v Kakau

Aramisovo Kakao si přiváží první cenu z festivalu. Na francouzském festivalu Silhouette v Paříži, který se konal koncem srpna a začátkem září, obdržel film cenu za Nejlepší ženský herecký výkon. Podrobnosti zde .

Úspěšný absolventský film David

Od 1. 10. 2015, kdy byla slavnostně uvedena jeho premiéra v kině Lucerna v Praze, vstupuje David (film Jana Těšitele) do českých kin. Film byl zároveň vybrán na významné zahraniční festivaly - 44er Festival du nouveau cinéma de Montréal (Kanada), 31st Warsaw Film Festival (Polsko) nebo 8th CinÉast (Lucembursko).

POZVÁNKY

TRANSMIT

Nová vzdělávací platforma pro digitální kulturu, umění a technologii. Pětidenní program je složený z 22 přednášek, 6 panelových diskusí, 5 workshopů, audiovizuálních představení a koncertů. V Praze se představí umělci, kodéři, designéři, teoretici, programátoři, výzkumníci, producenti a ostatní profesionálové celkem z 15 zemí světa. První ročník představí široké rozpětí témat, od generativního designu a digitálního umění přes etiku algoritmu, robotiku, nové koncepty uživatelských rozhraní, diylaby, gender v technologiích až třeba k velkým interaktivním světelným instalacím a jejich produkci. Mezi přednášejícími se objeví například Daniel Leithinger z Massachusettského technologického institutu (MIT), který vytváří až futuristická uživatelská rozhraní. Svoji práci zde také bude prezentovat britský vizuální umělec Quayola, který tvoří digitální geometrické skulptury a audiovizuální instalace a performance. Pedro Lopes uspořádá workshop, na kterém si účastníci vytvoří robotický interface, prostřednictvím něhož budou ovládat své svaly a pohyby těla. Seznam vystupujících: Quayola (UK), Daniel Leithinger (AT/US), Pedro Lopes (PT), Niklas Roy (GER), Janet Echelman (US), Shane Walter (UK), ErdemDilbaz (TR), Nohista (FR), Matthieu Cherubini (CH), Joshua Noble (US), Stanislav Glazov (RU), Cheryl D. Miller (BE), Woeishi Lean (AT), Andrej Boleslavský (SK), Osman Koç (TR) a další... 13.-17.10.2015 / NoD / České centrum / Více na www.transmit.org , facebooku , info@transmit.org.

FILMOVÝ FESTIVAL FOKUS FEST FOKUSOVANÝ DO NITRA FIKCE

Druhý ročník filmového festivalu Fokus Fest v Semilech proběhne ve dnech 9. - 11. října. Tento rok je festival zaměřen na tituly, které výrazně pracují s tématem fikce a také na retrospektivu Stanleyho Kubricka. Festivalový program zakončí projekce studentských filmů nejen z FAMU.

Filmový program:

Fokus: V NITRU FIKCE: ZTRACENI V MNICHOVĚ (předpremiéra s účastí režiséra Petra Zelenky) 8 1/2 (premiéra restaurované verze) TELEVISE BUDE! (projekce s účastí režiséra Jana Bušty) HOLY MOTORS KARAMAZOVI SEDM PSYCHOPATŮ AMATÉR MŇÁGA - HAPPY END POLSKI FILM

Retrospektiva: STANLEY KUBRICK: OSVÍCENÍ MECHANICKÝ POMERANČ OLOVĚNÁ VESTA EYES WIDE SHUT BARRY LYNDON LOLITA

Speciální uvedení: PŘÍCHOZÍ Z TEMNOT+NEUVĚŘITELNO (projekce s živou hudbou) PÁSMA STUDENTSKÝCH FILMŮ

Hudební program: VENTOLIN POST-HUDBA DISJOCKEJOVÉ JOHUŠ MATUŠ Další vystoupení: RADIO IVO Odborný program: ŠÁRKA GMITERKOVÁ: Emancipace paní Cruisové JAROSLAV SEDLÁČEK: Filmové centrum České televize Web: http://www.fokusfest.cz Událost: http://www.facebook.com/events/876842912398618/

Filmová přehlídka B2Can

Festival proběhne 7. - 14. 10. 2015 v pražských kinech Lucerna, Atlas a Evald. Přehlídka představí filmy z posledních ročníků festivalů v Cannes, Benátkách a Berlienále. Více informací o festivalu naleznete na www.be2can.eu .

UZÁVĚRKY

Vnitřní soutěž - 4.kolo

Uzávěrka žádostí 12.10.2015. Více zde .

PROJEKTOVÁ SOUTĚŽ AMU

Více informací zde .

MIDPOINT TrainingtheTrainers Workshop

CALL FOR APPLICATIONS MIDPOINT TrainingtheTrainers Workshop. A Project-based Script Development Programme November 25 – December 1, 2015, Lodz, Poland. Applications deadline: October 15, 2015.

We are looking for: • Screenwriters and producers with feature film or television drama projects for development. Projects can be at outline stage or draft, as long as further development is needed. For each project, the attendance of the writer is necessary; other members of the creative team, e.g. producer, script editor or director, are invited to attend. Writers can also apply with projects alone. • Professionals whose work includes training and developing screenwriters, e.g. lecturers and assistant lecturers at film schools and script consultants. • Professionals whose work includes evaluating screenplays and providing reports and feedback to writers, producers, funders and other parties. This includes creative producers, commissioning editors, agents and those who evaluate scripts at film funds.

The basic concept of the workshop: The programme exists to give advanced skills in working with screenplays and writers to professionals. Over the course of the workshop the screenwriters will attend development sessions on their works-in-progress which will provide examples and experience for the trainers. All participants will attend lectures and master classes delivered by the two tutors - Martin Daniel and Mary Kate O Flanagan.

Participants: This workshop is addressed to the following participants: Trainers Group A – experienced screenwriting teachers and script consultants (4 people). These people will read all projects and each will run one development session with a writer, guided and prepared by the tutors. Trainers Group B – creative producers, film fund professionals, agents and commissioning editors (8 people). These people will read all projects and will participate in briefing sessions before and after the development sessions. Screenwriters Group C - Screenwriters with their projects / accompanied by directors, script editors or producers if possible (6 projects, max. 2 people per project). These people will read all projects and will participate in each development session. All participants attendl ectures and tutorials. Please note it is a full schedule so you need to be able to clear your diary for the duration of the workshop.

Applications: Trainers group: • CV including your professional experience (writing, consulting, teaching, script development etc.) • Cover letter, stating why you think you will benefit from a training programme Screenwriters group: • Synopsis of your story • Outline of your story, between 5 & 10 pages long (The outline should contain just the main events of your story and be written in the present tense, as a screenplay is. Please don't include dialogue, dramatis personae, sample scenes or notes on your vision for the film in your outline.) • CV including your education and experience in screenwriting or writing for other media • CV of a member of your creative team who will attend with the writer (if applicable) • Cover letter, stating why you think you will benefit from a training programme

The application forms here . !!! Applicants from Poland should submit their applications to midpoint@filmschool.lodz.pl, applicants from the Czech Republic and other countries submit to midpointcenter@famu.cz !!! Applications must be submitted in English, the workshop language is English.

Fees • Trainers Group A: EUR 250 • Trainers Group B: EUR 300 • Participants with Projects: EUR 250 per project • The fee includes accommodation, board and tuition. (Please note that if two participants will be attending with a project, the second team member will be asked to cover his/her accommodation costs or share a room with the writer.) • Travel costs are NOT included.

Plans and dates - Applications deadline: October 15, 2015 - The workshop is planned for 5 days. The dates are November 26 – 30, 2015 (arrival on November 25 and departure on December 1). The workshop willtake place at the Lodz Film School in Lodz, Poland.

F A M U FB

Aktuality pište na: lenka.eidlpesova@famu.cz Pokud už nechcete dostávat žádné další zprávy, je nám to líto, ale můžete to zařídit kliknutím na tento text.