Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte sem!
F A M U
začátek července 2015

 

UVNITŘ

Prázdniny

Otevírací doba školy zůstává stejná. Knihovna FAMU bude v letních měsících otevřena každou středu 10 - 15 hod. Úřední hodiny studijního oddělení jsou až do 31.8.2015 od pondělí do čtvrtka 10:00 – 13:00 hodin, v pátek je zavřeno. 7.7. – 10.7. je studijní oddělení zavřeno z důvodu dovolené.

Oficiální zahájení výročních oslav FAMU a realizace projektu 7Olet/7Ofilmů

Oficiální zahájení výročních oslav FAMU a realizace projektu 7Olet/7Ofilmů začne ve Varech projekcí absolventského snímku Jaromila Jireše "Sál ztracených kroků". Přijďte se podívat na premiéru digitálně retušované verze filmu v doprovodu spoluautora Juraje Jakubiska a znělky z dílny Saši Gedeona. Promítání bude zahájeno v 19.45 hod., Kinosál A, Hotel Thermal ve středu 8. července.

Studenti a pedagogové FAMU jsou zváni na oficiální party FAMU na terase Hotelu Thermal od 20.30 hod. Průkaz ISIC studenta FAMU platí rovněž jako vstupenka na projekci Sálu ztracených kroků i na party.

Více v příloze.

Logo k 70. výročí 

 K 70. výročí AMU vzniklo logo. Podívejte se, jak vypadá.

    

Aramisova…

S velkým zármutkem oznamujeme, že nás v noci z 18.6. na 19.6.2015 náhle opustil náš student a talentovaný režisér Aramisova. Jeho památka byla symbolicky uctěna na několika akcích pořádaných studenty i na karlovarském festivalu, kde byly v neděli 5. 7. na speciální pietní projekci k vidění jeho filmy Vlky a líšky, Nora sa mi páči, Cagey Tigers a jeho bakalářský film Čo sme robili predtým, ako sme šli spolu na kakao.

 

Nadační fond FAMU žádá dle čl. 3 svého Statutu o finanční příspěvky, z nichž by bylo možno podporovat tvůrčí pozůstalost studenta Aramisova. Číslo účtu  270858285/0300.

 

KVIFF

Studentské filmy na KVIFF

Cesta do Říma, česko-polský projekt absolventa katedry režie Tomasze Mielnika, zahájil sekci Na východ od Západu. Produkce - absolvent FAMU Mikuláš Novotný.

4/7 18:3O Městské divadlo

5/7 19:3O Lázně III

David absolventa katedry režie Jana Těšitele je zařazen do sekce Fórum nezávislých. Produkce - studentka katedry produkce FAMU Veronika Kührová.

7/7 19:OO Kongresový sál

8/7 12:3O Kino Čas 

Prach absolventa katedry režie Víta Zapletala byl vybrán do sekce Na východ od Západu.

9/7 19:OO Pupp

1O/7 16:3O Lázně III

Furiant studenta magisterského programu katedry kamery Ondřeje Hudečka bude mezi deseti filmy v sekci První podání.

6/7 15:3O Malý sál

1O/7 19:3O Lázně III

Filmy čerstvých absolventů na KVIFF

Snowing absolventky FAMU scénáristky Kristiny Nedvědové a studentky katedry produkce Jitky Kotrlové se zúčastní prezentace Pitch and Feedback.

The World Is Mine absolventa FAMU Nicolae Constantina Tanase byl vybrán do sekce Na východ od Západu.

6/7 16:OO Městské divadlo

7/7 13:3O Lázně III

Zero absolventa FAMU Gyuly Nemese byl vybrán do sekce Na východ od Západu.

8/7 16:OO Městské divadlo

9/7 13:3O Lázně III

Kobry a užovky podle scénáře studenta FAMU Jaroslava Žváčka a v režii absolventa FAMU Jana Prušinovského byl vybrán do Hlavní soutěže. 

7/7 17:OO Velký sál

8/7 1O:OO Pupp

10/7 11:3O Kino Drahomíra

POZVÁNKY

FAMUGRAFIE

Výstava k čtyřicátému výročí katedry fotografie potrvá v galerii NTK do 18.7. Nenechte si ji ujít.

Facebook event. Více zajímavostí o výstavě najdete v reportáži ČT .

Výstava CAS

Výstava Centra audiovizuálních studií FAMU v GAMU představuje diplomové práce studentů bakalářského a magisterského stupně. Potrvá do 12. 7. 2015.

Expozice MOC MÉDIÍ

Od 1. 7. 2015 je v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci k vidění stálá expozice, která je společným projektem NTM, MFMOM, FAMU a NFA. Na její přípravě a realizaci se podílela studentka KP Kateřina Traburová.

Tunisko, jsme s vámi

18. 7. v 18:00 hodin bude v pasáži Lucerna otevřena putovní výstava katedry fotografie FAMU. V reakci na nedávný teroristický útok v letovisku Sousse je výstava pojata jako akt solidarity s Tuniskem. Poprvé byla výstava představena letos v červnu v Galerii AMU pod názvem 1336 kilometrů, což je vzdálenost, kterou fotografové při přípravě výstavy ujeli napříč Tuniskem.

Lali Laytadze | Žofie Helfertová | Karel Cudlín | Junsheng Zhou | Richard Janeček Štěpánka Šimlová | Georgia Aslanidou | Petr Pustina | Mojmír Bureš | Václav Tvarůžka

NABÍDKY

Hledáme šikovného kameramana / kameramanku

Hledáme šikovného kameramana / kameramanku, který by si chtěl zkusit natočit jeden ze živlů - oheň. A nejen ten. Jsme brněnská žonglérská skupina Duo-denum-Brno, která by ráda svými promo videi dala prostor začínajícím, talentovaným kameramanům. V případě zájmu se nám, prosím, ozvěte: info@duo-denum-brno.eu fb: Duo-denum-Brno

Dobrovolník na střih

Dobrý den, jsme nezisková organizace ERGO Aktiv a hledáme šikovného dobrovolníka, který by uměl sestříhat z hodinové nahrávky cca 3 minutové video. Pokud byste měl/a chuť a odvahu udělat dobrý skutek, piště na e-mail info@ergoaktiv.cz těšíme se! Team ERGO Aktiv, www.ergoaktiv.cz Děkujeme, s pozdravem Team ERGO Aktiv

Možnost zapůjčení profesionální kamerové techniky Canon zdarma v rámci soutěže

Rádi bych studentům Vaší školy nabídli možnost zapůjčení zdarma profesionální kamerové techniky Canon v rámci soutěže, která právě probíhá. Veškeré informace jsou zde: http://www.hledejnovadobrodruzstvi.cz/cinema/

Hledá se režisér či asistent

Planuju natocit serii videa (kazdy klip 2-3 min, kazda episoda je 2 klipy = "Before", a "After" :) Potrebuju filmmakera (rezisera ci assistenta) ktery mluvi trochu anglicky, mi pomahat, dat to nataceni dohromady. Financie budou podle domluve, nejdriv dam ho pristi tyden na crowdfunding, tak muze byt zcela velmi zajimve. PS jsem Amik zijici v Praze. Najdete me na video@rokofsky.com ci na FB - DIKY a tesim se!

Student start-up company HousingAnywhere.com

My name is Konstantinos Papadogeorgos and I work for the student start-up company HousingAnywhere.com as Recruitment Officer and Community Manager. Our mission is to help more & more international students with their housing needs. We lately experience a huge growth therefore we are looking for more talented and motivated people to join our team. We currently offer a couple of internship positions at our Head Office in Rotterdam alongside with student side-jobs around the world. You can find more information and directly apply through the following links:

Account Manager Internship: https://housinganywhere.workable.com/jobs/37188

Assistant Sales Country Manger Internship: https://housinganywhere.workable.com/jobs/37194

Customer Care Summer Internship: https://housinganywhere.workable.com/jobs/62050

Student Ambassador (sidejob): https://housinganywhere.workable.com/jobs/37189

Local Representative (sidejob): https://housinganywhere.workable.com/jobs/37195

If you have any kind of questions please send me an email athrm@housinganywhere.com.

Studentská komora Rady vysokých škol (národní studentská reprezentace) hledá kolegu na pozici PR.

Více v příloze.

UZÁVĚRKY

Výstavní projekty pro Galerii UM

UMPRUM vyhlašuje výběrové řízení na výstavní projekty pro Galerii UM v roce 2016. Volné termíny: první polovina roku 2016! Více informací a přihláška zde .

FOTOFESTIVAL V BLATNÉ

Ve dnech 19. – 20. září se v Blatné uskuteční již desátý ročník Blatenského fotofestivalu, tentokrát na téma: Z BLATNÉ AŽ NA KONEC SVĚTA. Festival nabízí zejména studentům fotografie, začínajícím fotografům, ale i všem ostatním při svém 10. Ročníku MOŽNOST VYSTAVIT SVÉ FOTOGRAFIE v prostoru „OTEVŘENÁ SCÉNA“. Více zde: www.fotofestival.cz

HumphreyBogart Film Festival

Greetings fromthe University of Miami. We want to let your students know about our new partnership with the HumphreyBogart Film Festival (HBFF), to jury and host a student short film competition, showcase, and filmmaking workshops within the annual HBFF. Student-made short films will compete for awards in ten categories, including several genres, acting, international film, and audience choice. Student festival-goers will also enjoy workshops and networking events during the four-day festival, held in Key Largo, Florida, from October 21-25, 2015. Application and more info here . The student competition is run by volunteer team of University of Miami Cinema Department students, professors, &alumni, coordinating with the HumphreyBogartestate and larger Festival organizers. So we’ve kept the submission fees low and student-friendly: $15 regular deadline by July 1; $20 for late submissions by Aug. 1.

F A M U FB

Aktuality pište na: lenka.eidlpesova@famu.cz Pokud už nechcete dostávat žádné další zprávy, je nám to líto, ale můžete to zařídit kliknutím na tento text.