Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte sem!
F A M U
půlka června 2015

 

UVNITŘ

FAMU má nové doktorandy 

http://www.famu.cz/aktuality/uchazeci-prijati-do-doktorskeho-studijniho-programu/

Kde můžete nahlédnout do sborníku KSD?

Katedra scenáristiky a dramaturgie vydala sborník, v kterém jsou texty studentů. Už teď je dostupný na všech katedrách a v knihovně.

Projekce absolventských/bakalářských filmů KDT FAMU 

Milí pedagogové a přátelé FAMU, srdečně jste zváni na projekce absolventských/bakalářských filmů KDT FAMU, 16.6. od 9:00 hod. v projekci FAMU (harmonogram projekcí v příloze).

ÚSPĚCHY

Grímur Hákonarson vítězem sekce Un Certain Regard

Absolvent FAMU International Grímur Hákonarson se v Cannes stal vítězem sekce Un Certain Regard. Oceněn byl jeho celovečerní film Hrútar.

FAMU ve Varech

Cesta do Říma, česko-polský projekt Tomasze Mielnika, bude zahajovacím filmem sekce Na východ od Západu. Produkce - absolvent FAMU Mikuláš Novotný. Projekt absolvoval tříměsíční program Midpoint v roce 2011.

David režiséra Jana Těšitele se objeví v sekci Fórum nezávislých. Projekt byl také na tříměsíčním Midpointu v roce 2013.

Furiant Ondřeje Hudečka bude mezi deseti filmy v sekci První podání.

Prach Víta Zapletala byl vybrán do sekce Na východ od Západu.

Snowing absolventky FAMU scénaristky Kristiny Nedvědové a studentky katedry produkce Jitky Kotrlové se zúčastní prezentace Pitch and Feedback.

The World Is Mine absolventa FAMU Nicolae Constantina Tanase byl vybrán do sekce Na východ od Západu. 

Zero absolventa FAMU Gyuly Nemese byl vybrán do sekce Na východ od Západu.

První místo pro Zápletku

Film Zápletka Stanislava Sekely (KAT) získal 1.místo ve studentské kategorii na XI. Evropském filmovém festivalu o umění Arts&film. Slavnostní předání cen proběhne během festivalu, který se koná 11. – 13. 6. 2015.

Nový druh v Tehránu

Na Teheránském festivalu Nahal se poprvé v dějinách festivalu promítal zahraniční film na zahájení a to animovaný film Nový druh Kateřiny Karhánkové.

Výsledky Tech-ex Cup

Mythopolis – Best Animation

Punch a Judy – Best Editor

Little Black Dress – Best Cult Video

POZVÁNKY

Mexický dokument na FAMU

18. a 19. června v 15h, v projekci.

"Our projection is a part of Mexican presentation in Prague Quadrienale 2015 called Trajinera presented June 18 to 20 on a boat on Moldava. A documentary that shows the problem of water in Mexico City, at a time when the authorities in charge of its management, face the challenge of several million Mexicans not having access to drinkable water. H2Omx alerts about the importance of water in each one of the activities that we carry out and wants to make citizens aware of the great effort that is required to bring water to our homes, schools and work places, and the risks that represents to waste it the way we do it. "

Facebook event.

Výstavy v GAMU

11. 6. – 18. 6. 2015, 1336. Vernisáž 10. 6. 2015, 18 h. Výstava studentů a pedagogů Katedry fotografie FAMU (Štěpánka Šimlová a Karel Cudlín) z cesty po Tunisku. Výstava vznikla ve spolupráci s Tunisian Tourism Board Prague a s Tuniskou ambasádou v Praze.

25. 6. – 30. 6. 2015, CAS – Sudí a liší. Vernisáž: 24. 6. 2015, 18 h. Výstava studentů Centra audiovizuálních studií FAMU je výběrem z volných a klauzurních prací. Kurátoři: Miloš Vojtěchovský, Ondřej Vavrečka.

3. 7. – 12. 7. 2015, CAS – absolventi (pracovní název). Vernisáž: 2. 7. 2015, 18 h. Druhá výstava Centra audiovizuálních studií FAMU představuje diplomové práce studentů bakalářského a magisterského stupně.

Muzejní noc na AMU

13. 6. 2015

19–01h, 1336 - Výstava studentů a pedagogů Katedry fotografie FAMU v Galerii AMU.

22–01h, OZVĚNY FAMUFESTU – letní kino. Venkovní noční projekce na nádvoří Lichtenštejnského paláce. Vítězné studentské filmy oceněné na Famufestu.

Facebook event .

Football Film Festival Prague

Zajímá vás problematika fotbalu? Festival filmů o fotbale a další... Po projekci diskuse s Pavlem Abrahamem, režisérem filmu "Dva Nula". Více zde .

První liga iShorts

Dnes ve 20:30 v Bio Oko. Filmy, které nejvíc bodovaly na festivalech za poslední rok. Více zde .

NABÍDKY

yeahcoach

Dobrý den, hledám studenta Famu pro dlouhodobou spolupráci na globálním projektu www.yeahcoach.com . Jde o natáčení vzdělávacích videí, filmů a dokumentů. Střih a grafika. Nabízím 3000 Kč odměny za doporučení takového člověka - studenta. Robert Kopl, 777821560, robert@yeahcoach.com

Spot o chytré houbě 

V příloze naleznete plakát se soutěží o natočení spotu. Hraje se o 1200 eur. Spot musí trvat 30 vteřin, nesmí obsahovat žádné mluvené ani psané slovo, může obsahovat hudbu. Forma spotu je volná: animace, videotvorba, hraný spot, grafika... Kreativitě se meze nekladou. Soutěž není určená pouze studentům, ale také celým týmům a jednotlivcům, kteří se v této oblasti cítí „jako doma“. Soňa Straková, PR Manager, Trumpeter, s.r.o., Tel.: 608 96 86 46, E-mail: sona.strakova@trumpeter.sk

Jihlava hledá spolupracovníky zde .

Sweet

Ahoj, in case there are any students interested in PQ' 2015 from 18th till 28.06, there is an open call for cameramen, editors, and sound designers for the Nebesky festival.

Více v příloze.

UZÁVĚRKY

Open call FAMU na ČT Art

Deadline DNES!!! 10. 6. 2015 Více zde .

Teritoria umění 2015 - Call for Abstracts

Srdečně vás zveme na 2. ročník doktorandské konference Teritoria umění, kterou pořádá AMU dne 4. 11. 2015 v Galerii HAMU. Abstrakty v rozsahu 200-400 slov připravené k anonymnímu recenzování lze zasílat do 20. června na email lucie.valentinova@amu.cz. Téma konference není vymezeno, předpokládá se příspěvek korespondující s tématem disertační práce. Z konferenčních příspěvků bude sestaven recenzovaný sborník.

ART PRIZE CBM  

Deadline do 8. 7. 2015. Více zde .

Open Call Galerie TIC

Deadline do 19. 7. 2015. Více zde .

Výzva k přihlašování - katalog Czech Docs 2015-2016

Deadline 15. srpna 2015. Více zde .

Zlatá Praha

Deadline přihlašování filmů 31. 7. 2015. Více zde .

Přihlaste svůj film na festival Filmer à tout prix

Deadline 15. 6. 2015. Více zde .

Slavonicefest

Pomalu se blíží druhý ročník letního filmového a hudebního festivalu Slavonicefest, a tak bych Vás ráda oslovila s nabídkou. Nově do programu chceme zařadit také studentské filmy, které ohodnotí odborná porota a také diváci. Filmy se promítnou během dvou večerů, přičemž na konci druhého večer vyhlásíme nejlepší filmy. Své filmy můžete přihlašovat do přiloženého formuláře do 30.června! Nebojte se přihlásit jakýkoliv film, který vznikl 2014/2015. Žánrově se nijak nevymezujeme. Přihlášky posílejte na amalie.kovarova@seznam.cz

Soutěž o Cenu EXIT

Deadline do 13. 6. 2015. Více zde .

F A M U FB

Aktuality pište na: lenka.eidlpesova@famu.cz Pokud už nechcete dostávat žádné další zprávy, je nám to líto, ale můžete to zařídit kliknutím na tento text.