Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte sem!
F A M U
začátek dubna 2015

 

UVNITŘ

Nové moduly

Corneliu Porumboiu: Masterclass (300MCOP1) , 09.04.2015, 16:00 - 18:00

Panelová diskuse o krátkých filmech (305MPDKF) , 10.04.2015, 10:00 - 14:00

Vlna versus břeh (307MVSB) , 17.4.2015, 14:00 - 17:00

A další zajímavé moduly ZDE

ÚSPĚCHY

Ocenění ze slovenského Febiofestu

Ze slovenského Febiofestu si diváckou cenu odnesl film Až zapadne slunce Natálie Císařovské z FAMU.

Úspěšné kakao

Bakalářský film režiséra Aramisova "Čo sme robili predtým, ako sme šli spolu na kakao" byl premiérován na FF v Angers, vybrán na Slovenský Febiofest a nejnověji také uspěl ve výběru do Mezinárodní soutěže na 18th Brussels Short Film Festival.

Nadějný producent

Michal Kráčmer oceněn v Berlíně cenou filmového festivalu v Cottbusi GWFF pro nadějného producenta. Další informace v angličtině najdete zde .

POZVÁNKY

Prague Multimedia Summer School

Dvoutýdenní intenzivní workshop pod vedením Bozkurta Karasu (MIT, Cambridge) a Jakuba Hyblera (FEL, ČVUT v Praze) je určen pro studenty a profesionály z technických i uměleckých oborů. Účastníci workshopu budou pracovat jak s jednotlivými složkami - světlem, zvukem, senzory či videem, tak se softwarem, který umožní efektivně všechny tyto složky synchronizovat a využít je pro fyzickou akci na jevišti. Více zde .

Zdarma ke stažení 422 knih o umění

Metropolitní muzeum umění v New Yorku neustále rozšiřuje soubor publikací, které si můžete zdarma stáhnout z jejich webu. Momentálně poskytuje nejstarší muzejní instituce v USA bezplatně ke stažení 422 knih. V obsáhlém archivu, kde jsou knihy vydané od roku 1964 až do současnosti, můžete hledat podle názvů, jmen autorů ale i klíčových slov. Pokud se tedy chystáte psát bakalářskou nebo diplomovou práci na téma, které nějak souvisí s uměním, neměl by tenhle zdroj informací uniknout vaší pozornosti. Kromě knih a výstavních katalogů poskytuje Metropolitní muzeum umění od loňského roku zdarma ke stažení taky víc než 400 tisíc fotek uměleckých děl ve velkém rozlišení. Knihy můžete stahovat zde .

NABÍDKY

ShopAlike Idea Award 2015

Ve jménu společnosti Visual Meta GmbH, která je zakladatelem nákupní platformy ShopAlike.cz, bych ráda pozvala studenty Akademie múzických umění v Praze, aby se zúčastnili našeho stipendijního programu: „ShopAlike Idea Award 2015“. Stipendijní program jsme připravili pro studenty, kteří se zajímají o podnikání, nebo mají neotřelé a kreativní nápady a myšlenky. Jelikož víme, že vaše škola je zaměřená trocha jiným směrem, pořád věříme, že by se i u vás mohli najít studenti, kteří by se rádi zúčastnili soutěže o 25 000 Kč a proto bychom jim chtěli dát šanci. Studenti nám můžou zaslat nápad na kreativní provedení divadelní hry nebo tanečního představení. Pokud to bude cokoliv nového a realizovatelného, nevadí nám, že to nebude z prostředí businessu. Byly bychom velmi vděčni, pokud byste nám pomohli v rámci vašich kapacit propagovat naši soutěž na vašich stránkách. Více informací o soutěži společně s podmínkami účasti najdete na našich stránkách .

UZÁVĚRKY

Mezinárodní dramaturgické workshopy MIDPOINT KRÁTKÉ FILMY

MIDPOINT: Script Development Workshops je tříměsíční dramaturgický program na vývoj celovečerních a krátkometrážních filmů. Program se skládá ze dvou rezidenčních workshopů: Workshop I (20. - 26. 6. 2015) - Trenčianske Teplice (během MFF Art Film Fest), Workshop II (22. – 30. 8. 2015) - Česká republika. Workshop II je zakončen mezinárodním pitching fórem v Praze (28.-29. srpna 2015).

PRO STUDENTY FAMU: Po absolvování workshopu možnost získání kreditů do studijního systému

Kategorie: · Projekt krátkometrážního filmu (absolventský film nebo profesionální krátký film). Podmínky přihlášení: · Dokončený scénář nebo rozpracovaný treatment · Součástí přihlášeného týmu je producent. · Účast scenáristy/režiséra a producenta na obou workshopech. Účastnické poplatky: · Studenti 200 EUR. Požadujeme potvrzení o studiu ze školy. · Filmoví profesionálové: 500 EUR · Poplatek zahrnuje lektorné, ubytování a stravu na obou workshopech. Program probíhá v angličtině. Uzávěrka přihlášek: 12. dubna 2015.

International Photography Competition 2015 (Florida) - výzva

The Florida Museum of Photographic Arts (FMoPA) pořádá mezinárodní fotografickou soutěž, které se může zúčastnit kdokoliv starší 18 let. Vstupní poplatek za přihlášení jedné fotografie je 10 USD. Vítězné fotografie budou oceněny následovně: Vítěz soutěže: - Hmotné ceny a služby v hodnotě 1 000 USD - Účast na hromadné výstavě FMoPA - Možnost sólové výstavy v FMoPA - Možnost veřejné výstavy na billboardech Vítězové v jednotlivých kategoriích: První cena - Hmotné ceny a služby v hodnotě 100 USD - Účast na hromadné výstavě FMoPA - Možnost veřejné výstavy na billboardech Druhá cena - Účast na hromadné výstavě FMoPA - Možnost veřejné výstavy na billboardech Třetí cena - Prezentace na hromadné výstavě FMoPA Uzávěrka pro zasílání fotografií je 15. 4. 2015, 17:00 floridského času. Vítězové budou oznámeni 1. 5. 2015. Více informací zde .

International Fund for the Promotion of Culture - výzva v r. 2015

Výzva k předkládání návrhů uměleckých a kreativních projektů pro subvenci z Mezinárodního fondu pro podporu kultury (International Fund for the Promotion of Culture, IFPC). Projekty je třeba předložit nejpozději do 29. května 2015 do 12.00 SELČ pařížského času a musí se týkat: a) produkce a tvorby kulturních a uměleckých děl b) pořádání kulturních a uměleckých akcí v národním, nadnárodním a/nebo mezinárodním měřítku, které přispívají k vytváření kultury a rozvojových strategií a programů. O podporu se mohou ucházet: - fyzické osoby, zejména umělci a tvůrci, - veřejnoprávní subjekty zodpovědné za podporu kultury a umělecké tvorby, - nevládní organizace a neziskové soukromé subjekty, jejichž cíle jsou v souladu s cíli IFPC, a jejichž činnost přispívá k podpoře kultury a umělecké tvorby, přičemž výhodu mají: - mladí umělci do 30 let, - projekty určené pro mladé do 30 let, - projekty přispívající k rovnosti žen a mužů, - projekty podporující málo zastoupené formy uměleckého projevu, - projekty podporující kulturní rozmanitost, sociální stabilitu a mír, - a projekty pocházející nebo určené pro rozvojové země. Navrhované projekty musí splňovat veškerá následující kritéria: - Požadovaná výše pomoci je v rozmezí 20 000 až 100 000 USD a kryje maximálně 80% celkového rozpočtu; - Je stanoven další zdroj financování finančního nebo naturálního charakteru, který pokrývá hodnotu odhadnutou na nejméně 20 % celkového plánovaného rozpočtu; - Projekty se týkají jedné z uvedených kategorií: a) produkce a tvorby kulturních a uměleckých děl b) pořádání kulturních a uměleckých akcí v národním, nadnárodním a/nebo mezinárodním měřítku, které přispívají k vytváření kultury a rozvojových strategií a programů. - Požadovaná výše podpory je adekvátní realizaci projektu; - Navrhované aktivity mají důkladný plán monitorování; - Projekt by měl přinést výsledky z hlediska institucionálního, a socio-ekonomického; - Projekt by měl mít multiplikační efekt a sloužit jako inspirace pro zavádění jiných opatření, akcí a projektů; - Projekt má vypracovaný harmonogram realizace navrhovaných aktivit pro financování z IFPC nepřesahující devítiměsíční období. Více informací lze pak najít na stránkách UNESCO . V případě zájmu je k předložení projektů Sekretariátu UNESCO třeba vyplnit dotazník v angličtině či francouzštině, který je on-line k dispozici na zde. Zde se také můžete podívat na seznam projektů, které byly v minulém ročníku kofinancovány. Kontakt: Kateřina Stárková, Oddělení pro UNESCO, Odbor mezinárodních vztahů, Ministerstvo kultury ČR, T 257 085 302, E katerina.starkova@mkcr.cz

Přihlášky do soutěže o Cenu Pavla Kouteckého

Přihlásit se mohou dokumentární filmy vyrobené v české produkci nebo koprodukci v období od 1. 1. 2014 do 15. 4. 2015. Pokud chcete film přihlásit, vyplňte, prosím, on-line přihlašovací formulář a pošlete náhledové DVD filmu na adresu: MFF Jeden svět / Člověk v tísni, Šafaříkova 24, Praha 2, 120 00. Místo dodání DVD je možné festivalu poskytnout film v náhledové kvalitě online, streaming musí být neomezený a dostupný do 25. 5. 2015. Doporučená platforma je VIMEO. Link a heslo vyplňte do přihlášky. Uzávěrka pro vyplnění přihlášek a doručení DVD či linku je 15. dubna 2015. Všechny české filmy, které byly přihlášeny do 17. ročníku festivalu Jeden svět, byly automaticky zařazeny do soutěže o Cenu Pavla Kouteckého (mimo filmy, které se o Cenu Pavla Kouteckého ucházely již vloni). V tomto případě není nutné film znovu přihlašovat ani posílat DVD či link, pokud byla festivalu dodána finální verze filmu. Vítězný snímek získá finanční odměnu v hodnotě 100 000 korun českých. Cenu Pavla Kouteckého vyhlašuje Film & Sociologie, Divadlo Archa a Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Vítězný film bude vyhlášen na slavnostním večeru 8. června 2015 v Divadle Archa. V případě dotazů ohledně přihlašování filmů se na nás neváhejte obrátit. Více na webových stránkách www.cenakoutecky.cz. Ondřej Kamenický MFF Jeden svět Tel: 222 350 835, 737 484 558 ondrej.kamenicky@jedensvet.cz

Queer Lisboa – International Queer Film Festival - Call for entries of In My Shorts

Queer Lisboa – International Queer Film Festival has a European School Short Film Competition, the In My Shorts. This section comprises a minimum of 12 queer-themed short films produced in 2014 or 2015, directed in a European film school curricular context. The competition includes a two-day workshop program catered specifically for the attending students, so as networking activities. The jury is comprised by three renowned Portuguese film professionals, who will also be responsible for the workshops, discussing films with students and awarding the best film. The award aims to incite the production of a new film, by offering a video camera. Take note: · Queer Lisboa 19 takes place from the 18th to the 26th September 2015; · The Festival accepts either fiction, documentary, experimental or animation; · All films should be submitted up to the 5th June 2015; · There’s no submission fee associated; · Directors with selected films are eligible for a grant to help with travel expenses; Submit your film online here. http://queerlisboa.pt/en/call-entries

F A M U FB

Aktuality pište na: lenka.eidlpesova@famu.cz

Pokud už nechcete dostávat žádné další zprávy, je nám to líto, ale můžete to zařídit kliknutím na tento text.