Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte sem!
 
F A M U
prosinec 2014

 

UVNITŘ

Vyšla kniha Jana Bernarda

Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze vydalo knihu Jana Bernarda JAN NĚMEC. ENFANT TERRIBLE ČESKÉ NOVÉ VLNY. DÍL I. - 1954-1974. Publikace vznikla v rámci projektu Filmy a příběhy Jana Němce podpořeného z prostředků účelové podpory MŠMT poskytnuté v roce 2013 na specifický vysokoškolský výzkum (F)AMU.

Vybrané moduly

Napsal, vyryl (vyfotil), vytiskl a svázal aneb Na umění vám peníze stejně nikdo nedá (301MNV), 19.12.2014, 08:00 - 18:00

Analýza scénáře s Brendanem Wardem (300MSR), 5.1. - 16.1. 2015

Končí semestr

23. 12. 2014 končí zimní semestr. 5. 1. 2015 začíná zkouškové období. Kompletní harmonogram školního roku naleznete zde.

Děkanské volno

Na 31. 12. 2014 je vyhlášeno děkanské volno.

Foto z Mikulášské

Proběhla Mikulášská a děkanátní fotoaparát zachytil pár snímků. Sdílíme je s vámi a vy sdílejte s námi. Na cloudovém úložišti otevřeném pro všechny (i bez vlastního účtu na cloudu) můžete přidávat své vlastní fotky z Mikulášské a sdílet je tak s ostatními.

Odkaz https://owncloud.cesnet.cz/public.php?service=gallery&t=fca2068ecb3af57618ad0b203f8dfe15#fca2068ecb3af57618ad0b203f8dfe15
Heslo: 2014

5th European Editing Masterclass

Začátkem listopadu proběhlo na FAMU tvůrčí setkání pěti kateder střihové skladby vybraných středoevropských filmových akademií a univerzit, které mají specializaci na obor filmové montáže. Pražská FAMU vydělila obor střihu roku 1964, záhřebská ADU roku 1969, postupimská HFF od roku 1970 - tímto patří k nejstarším na světě.

Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze (FAMU), CZ
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi (PWSFTviT), PL
Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu (ADU), HR
Vysoká škola múzických umení v Bratislave (VŠMU), SK
Filmuniversität Babelsberg KONRAD WOLF, DE

Filmařská obec žádá transparentnost při udělování dotací

Režiséři, scenáristé, producenti, pedagogové i studenti FAMU otevřeným dopisem apelovali na ministra kultury, aby byly na jaře do nové Rady Státního fondu kinematografie (SFK) zvoleny osobnosti, které mají mezi filmovými profesionály renomé i autoritu. Více informací naleznete zde.

ÚSPĚCHY

Cena pro AHOJ, MÁM SE DOBŘE

Na 37. festivalu Poitiers - rencontres internationales des écoles de cinéma získal film Johany Švarcové AHOJ, MÁM SE DOBŘE cenu Prix de la mise en scène.

Cena za produkci pro Michala Kráčmera

Student produkce Michal Kráčmer získal The Producers Network prize na Baltic Event.

Více si přečtěte zde.

Výherní štafeta MYTHOPOLIS

Animovaný film Alexandry Hetmerové MYTHOPOLIS pokračuje ve sbírání ocenění.

ReAnimania IAFF 2014 - Best Graduation Film Winner
Primanima - The Children Jury’s Award
21st International Film Festival Etiuda&Anima 2014 - Cena diváků

POZVÁNKY

Středa na AVU s Tomášem Pospiszylem

7-12-2014, 18:00

TOMÁŠ POSPISZYL 1+1=3. SKLADEBNÉ PRINCIPY A OBRAZOVÁ MONTÁŽ V RANÝCH KOLÁŽÍCH JIŘÍHO KOLÁŘE

Koláže Jiřího Koláře vzniklé do roku 1953 představují rozsáhlý, přesto málo probádaný celek. Přednáška se pokusí tento materiál prezentovat, charakterizovat a vztáhnout k širšímu uměleckému kontextu. Kolářovo rané dílo se vizuálně podobá nejen dobové evropské koláži, ale souvislosti najdeme i s filmovou a literární tvorbou mezinárodního modernismu. Přednáška, která se uskuteční v roce výročí 100 let od narození Jiří Koláře, zároveň představí novou knihu Tomáše Pospiszyla Asociativní dějepis umění. Poválečné umění napříč generacemi a médii (koláž, intermediální a konceptuální umění, performance a film), tranzit, Praha 2014.

AKADEMIE VÝTVARNÝCH UMĚNÍ V PRAZE U AKADEMIE 4, AULA – 3. PATRO POŘÁDÁ VĚDECKO-VÝZKUMNÉ PRACOVIŠTĚ AVU VE SPOLUPRÁCI S KATEDROU TEORIE A DĚJIN UMĚNÍ AVU TECHNICKÁ PODPORA DIGILAB AVU ON-LINE STREAM ČT24 V RÁMCI I-VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE více na: http://vvp.avu.cz/

Fotografie Kateřiny Zahradníčkové u Sudka

Až do 10. 1. 2015 můžete v Ateliéru Josefa Sudka vidět fotografie Kateřiny Zahradníčkové. Více informací zde.

Jiří Thýn v Galerii 35

Od 9. prosince 2014 do 10. února 2015 se můžete jít podívat na výstavu Jiřího Týna DVA KONCE VZDÁLENOSTI do GALERIE 35 ve Francouzském institutu.
Jiří Thýn vyhrál v roce 2013 konkurz o rezidenci vyhlášený Francouzským institutem a Meetfactory a nyní představuje výstavu svých prací, které vznikly během jeho pobytu v centru CEAAC ve Štrasburku. Výstava Dva konce vzdálenosti je první částí - "úvodem" do tematického okruhu s názvem Jazyk/ Abstrakce /Poesie. Zaobírá se současným vizuálním i lingvistickým jazykem v nejširším slova smyslu jako základním předpokladem komunikace a kultury. Výsledná podoba projektu se snaží akcentovat problematiku globální modernistické vizuality právě v kontrastu k lokální nepřeložitelnosti speciálních jazyků a individuálních kódů.
Ozvěny FAMUFESTu

15. - 16. 12. proběhnou v Podniku Ozvěny FAMUFESTu. Více informací zde

NABÍDKY
Z jiných krajin

Chcete si odpočinout od FAMU? Nabízí se činnosti krajně odlišné:


Brigáda v cestovní kanceláři, která hledá do svého týmu animátory v cestovním ruchu, delegáty a průvodce pro sezónu 2015. Více informací zde

MeetFactory, kde hledají kolegu/kolegyni do PR oddělení. -> Potřebujeme osobnost s kulturním přehledem, pevnými nervy a silnou vizí, která dokáže aktivně a úspěšně propagovat umělecké aktivity našeho centra současného umění. Hledáme člověka, který: • má zkušenost v kreativním průmyslu • je velmi zdatný v práci se sociálními sítěmi a Google Analytics • je kreativní, flexibilní a odolný vůči stresu • dokáže připravit, realizovat a analyzovat kampaně • mluví a píše plynně anglicky • ovládá Word, Excel, Photoshop, Indesign • je zapálený pro kulturu a současné umění • chce pracovat v krásné kulturní fabrice na Praze 5 Jedná se o práci na plný úvazek.
CV a motivační dopis zasílejte do 15. 12. 2014 na petr@meetfactory.cz.

UZÁVĚRKY
Studentská grantová soutěž 2015

Byla vyhlášena Studentská grantová soutěž AMU pro rok 2015. Uzávěrka pro podávání přihlášek je 23. 1. 2015. Více informací zde

Vnitřní soutěž (F)AMU

V souladu s vyhlášením Aktualizace Dlouhodobého záměru vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové a inovační, umělecké a další tvůrčí činnosti VVŠ pro rok 2015 a s ním souvisejícím Vyhlášením institucionálního programu pro veřejné vysoké školy pro rok 2015 vyhlašuje rektor AMU vnitřní soutěž v těchto okruzích: • Okruh 1: Podpora pedagogické práce a profilace a inovace studijních programů na úrovni předmětů/kurzů • Okruh 2: Tvůrčí práce studentů směřující k inovaci vzdělávací činnosti Pravidla vnitřní soutěže AMU, kterými se upravují zásady rozdělování prostředků příslušné části Institucionálního plánu pro rok 2015, jsou stanovena Výnosem rektora č. 8/2014. Více informací zde

Možnost financování projektu z Norských fondů

Více informací zde

F A M U FB

Aktuality pište na: lenka.eidlpesova@famu.cz                           

Pokud už nechcete dostávat žádné další zprávy, je nám to líto, ale můžete to zařídit kliknutím na tento text.