Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte sem!
 
F A M U
začátek října 2014

 

UVNITŘ

Katedra scenáristiky a dramaturgie připravuje sborník

Sborník cílí na prohloubení vědomí o vznikajících textech a ulehčení případné spolupráce mezi katedrami i filmovými profesionály. Uvnitř naleznete prezentaci a úryvky textů cca 25 studentů scenáristiky. Záměrem je, aby tato publikace vycházela každý rok a byla evidována jako pravidelné cvičení, čímž by vznikl i částečný archiv starších prací.

Redakční radu tvoří studenti KSD, grafické a typografické úpravy se ujal Štěpán Marko /UMPRUM/. Sborník vychází ve spolupráci s MIDPOINTEM v nakladatelství NAMU a distribuován bude na FAMU zadarmo. Predpokládané datum vydání je okolo půlky října.

Video k připravovanému sborníku naleznete zde.

 

 

Ukončení zápisů

Dle harmonogramu akademického roku je 10. 10. 2014 ukončení zápisu do povinně volitelných a volitelných předmětů ZS 2014/15.

Nové moduly

Propagace a šíření hraných a animovaných krátkých filmů (305MPSF), 10.10.2014, 10:00 - 16:00

Projekce filmu Heart Beat 3D (302MHB3D), 17.10.2014, 14:00 - 17:00

OTEVŘENÝ SEMINÁŘ KSD "TAJEMSTVÍ VYPRAVĚČŮ"

Každé úterý od 18:10 bude v učebně FAMU U7 probíhat otevřený seminář KSD. Tento rok se bude věnovat setkáním s praktikujícími scenáristy a jeho tématem budou zejména jejich metody, způsob tvorby scénáře od prvotních impulzů po výsledný tvar. Záměrem je představit různé cesty a postupy, které mohou být inspirativní.

Hosté:

7.10. Petr Jarchovský l 14.10. Petr Kolečko l 21.10. Pavel Klusák l 4.11. Ondřej Štindl l 11.11. Pavel Kosatík l 18.11. Lumír Tuček l 25.11. Petr Zelenka l 2.12. Zdeněk Svěrák l 9.12. Tereza Brdečková l 16.12. Benjamin Tuček a Robert Geisler

ÚSPĚCHY

Ahoj, mám se dobře

Bakalářský film CAS Johany Švarcové Ahoj, mám se dobře zvítězil v kategorii dokumentů letošního Fresh Film Festu.

 

 

POZVÁNKY
Akce, na které se podílí DAMU, HAMU a VŠE? Projekt KNOWtilus 2014!

Ve středu 8. 10. 2014 ve 20 hodin se na poutním místě Panny Marie Vítězné na Bílé Hoře uskuteční site specific performance Hexameron. Více o akci nelazenete zde a také na webových stránkách projektu zde.

 

Pitching seminář

Seminář povede Sibylle Kurz, mezinárodně uznávaná lektorka prezentace komunikačních a prezentačních dovedností v oblasti kultury. Akce bude probíhat v angličtině, se simultánním tlumočením do češtiny. Součástí programu je rovněž komentovaná prohlídka výstavy Start Point.

STŘED ZÁJMU: PITCHING, 14. října 2014, 10.00 –14.00 Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7. Vstupné 170 Kč, studenti zdarma. Registrace zde.

 

Počítačové hry a teorie - přednášky

Zejména zájemce o (teoretické) uchopení počítačových her srdečně zveme na dvě přednášky zcela zásadních odborníků na tuto oblast, a to: Přednáška Espena Aarsetha se bude konat 9. 10. od 11:00 do 12:30 v místnosti 215 v budově FSV UK na Smetanově nábřeží (Hollar). Profesor Aarseth je jedním ze zakladatelů studia počítačových her coby vědecké discipliny, autorem vlivné knihy Cybertext: Perspectives on ergodic literature a dlouholetým šéfredaktorem vědeckého žurnálu Game Studies. Jeho přednáška se bude týkat počítačových her jako média a ponese název Are games a medium? Some media-ontological considerations. Tamtéž vystoupí 22. 10. 2014 od 14:00 do 15:30 Gordon Calleja z University of Malta. Calleja je ředitelem Institutu digitálních her na maltské univerzitě a autor vlivné knihy In-Game: From Immersion to Incorporation (MIT Press, 2011), v níž prezentuje nový způsob uvažování o zážitku hráče počítačových her a o takzvané imerzi, tedy ponoření se do simulovaného světa.

Be2Can: unikátní přehlídka filmů z Berlinale, Benátek a Cannes

Berlín, Benátky, Cannes – tři prestižní mezinárodní filmové festivaly, které každoročně přináší divákům to nejzajímavější ze současné filmové tvorby. Vybrané filmy, které byly na těchto přehlídkách uvedeny a soutěžily o ta nejvyšší ocenění, pak uvedou v termínu od 6. do 15. října 2014 pražská kina Lucerna, Atlas a Evald v rámci unikátní filmové přehlídky Be2Can. K vidění zde budou premiéry filmů jako např. Zimní spánek (Zlatá palma, Cannes 2014), Leviatan (Nejlepší scénář, Cannes 2014), Sils Maria (nominace na Zlatou palmu, Cannes 2014), Boj sněžného pluhu s mafií (nominace na Zlatého medvěda, Berlinale 2014) či Sbohem jazyku (Cena poroty, Cannes 2014). Projekt Be2Can se bude odehrávat na třech distribučních platformách. Kromě zmíněných kin se mohou diváci na řadu výjimečných filmů těšit také na prémiovém televizním kanálu Film Europe Channel nebo v rámci Videotéky společnosti O2 Czech Republic. Díky aplikaci O2TV Go se mohou zájemci na film podívat na svém počítači, v tabletu či mobilu, a to až 48 hodin od zapůjčení. V rámci TV a VOD se filmoví fanoušci mohou těšit na snímky jako Život Adèle (Zlatá palma, Cannes 2013), Pozice dítěte (Zlatý medvěd, Berlinale 2013), Sacro GRA(Zlatý lev, Benátky 2013), Velká nádhera (Cannes 2013), Renoir (Cannes 2012), Iron Sky (Berlinale 2012) nebo Faust (Zlatý lev, Benátky 2011). Více zde nebo na facebooku.

 

Promítání korejských filmů

Po letní odmlce vás opět zveme na obnovená promítání korejských filmů. Již dne 14.10.2014 se můžete těšit na severokorejský snímek Pulgasari. Díky spolupráci s FAMU se akce uskuteční opět na adrese Smetanovo nábřeží 2, Praha 1., druhé patro v učebně U2. Start v 19:00, film bude uveden v původním znění s anglickými titulky. Vstup je zdarma.

Pulgasari/불가사리 (1985)

Severokorejský vůdce Kim Čong-il byl velkým fanouškem a obdivovatelem filmu Godzilla i ostatních japonských filmů kde se objevuje tzv. Kaiju - obecně monstrum jakékoli formy napadající a terorizující město. Proto pro ve své vlastní produkci nechal stvořit monstrum požírající železo, Pulgasari. Pro tento účel nechal dokonce unést jihokorejského režiséra Sang-ok Shina a jeho manželku. Shin pro Severní Koreu natočil 7 filmů než se mu s manželkou podařilo uprchnout.

 

Výhodná Industry akreditace pro studenty filmu do JIHLAVY!

Pro studenty FAMU nabízí MFDF Ji.hlava studentskou Industry akreditaci za cenu 150 Kč. 

 

NABÍDKY
Czech Film Commission

Czech Film Commission hledá do svého týmu posilu na pozici projektového manažera. Jedná se o práci v rozsahu plného úvazku.

Pracovní náplň: - PR aktivity (tiskové zprávy, články na web, aktivní kontakt s médii) - samostatné vedení dílčích projektů - komunikace se zahraničními producenty, konzultace - komunikace s domácími producenty, dodavateli filmových služeb, úřady a institucemi - reprezentace Czech Film Commission a ČR na zahraničních i domácích odborných akcích (festivalech, filmových trzích, konferencích apod.) - administrativa

Požadujeme: - výbornou znalost angličtiny - praxi v některé z oblasti filmu nebo audiovize (znalost produkce, procesu natáčení) - přehled o současné české kinematografii a audiovizuálním průmyslu (včetně znalosti systému filmových pobídek a veřejné podpory) - zkušenosti s PR a tvorbou textu - výborné prezentační, komunikační a organizační dovednosti - samostatnost, flexibilitu

Nabízíme: - zajímavou a různorodou práci v mezinárodním prostředí - příjemný, mladý pracovní kolektiv - zázemí stabilní filmové instituce

Předpokládaný nástup: listopad 2014 (možný i dříve) Pracoviště: Národní 28, Praha 1 Životopis a krátký motivační dopis v angličtině prosím zašlete do 10. října 2014 Ludmile Claussové na info@filmcommission.cz

JANE VISION- STUDIO

Amatérský projekt JANE VISION- STUDIO, oslovuje na studenty FAMU. JANE VISION- STUDIO s cílem přinést informace společnosti, jak vizáž ovlivňuje životy nás všech. V projektu "Víte, co nevíte" budou nalíčeny vizážistkou každý měsíc 3 prodejkyně časopisu Nový Prostor (po dobu 3 měsíců), které budou následující měsíc používat obličejový krém i líčidla. V dotazníku (za 30 dní) odpoví, jestli jim byla tato zkušenost přínosem při prodeji časopisu, setkali se změnou chování u lidí po úpravě a nalíčení tváře. Apelujeme tímto na studenty, kteří by chtěli být jmenovitě zveřejněni v časopise Nový Prostor díky spolupráci při fotografování, případně natočení dokumentu. V případě zájmu volejte mobil: 774 620 807 Miriam Žlebková Asistentka/Manager

UZÁVĚRKY
Uzávěrka druhého kola Vnitřní soutěže již DNES!!!

Předání žádostí (elektronicky) do druhého kola Vnitřní soutěže (F)AMU na vaše domovské katedry je do pondělí 6.října 2014. Katedry vaše žádostí zpracují a do pondělí 13.října 2014 předají elektronicky vedení výroby Studia FAMU. Slyšení bylo stanoveno na pondělí 20.října a úterý 21.října 2014. V případě dotazů prosíme kontaktujte vedoucí výroby Studia FAMU.

Tranzit.cz nabízí dvouměsíční pobyty v rámci programu "artist in residence" v MuseumsQuartier/quartier 21 ve Vídni

Pobyt je určen umělcům, kurátorům, teoretikům a dalším profesionálům, pohybujícím se na současné umělecké scéně v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a v Rumunsku. Rezidenti mají k dispozici vlastní studio v prostoru MuseumsQuartier ve Vídni (tj. obytný a ateliérový prostor, včetně veškerého nezbytného zázemí). Vybraný rezident obdrží měsíční stipendium ve výši 1 050 EUR. Z ČR bude na rok 2014 vybrán jeden rezident v termínu únor/březen 2015. Prosíme žadatele z ČR, aby své přihlášky v anglickém jazyce odeslali v digitální podobě na Ev.krejcova@tranzit.org, předmět e-mailu “MQ AiR 2015“. Přihláška by měla obsahovat: 1. stručný motivační dopis (max. 5 000 znaků) 2. dokumentaci − portfolio prací 3. CV (max. jedna strana) 4. formulář pro kontaktní informace, který si stáhnete zde. (e-mail by neměl obsahovat vice jak čtyři přílohy o celkové velikosti do 6 MB, formáty: .doc, .docx, .pdf). Rezidenta/ku vybere komise složená z ředitelů iniciativ Tranzit v Česku, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku a zástupců nadace ERSTE do konce listopadu 2014. Žadatel by měl být připraven na skutečnost, že musí využit pobyt v jeho plné délce (dva měsíce)a po jeho ukončení odevzdat stručnou závěrečnou zprávu v anglickém jazyce. Závazný termín pro odeslaní přihlášek na rok 2015 je 3. 11. 2014.

F A M U FB

Aktuality pište na: lenka.eidlpesova@famu.cz                           

Pokud už nechcete dostávat žádné další zprávy, je nám to líto, ale můžete to zařídit kliknutím na tento text.