Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte sem!
 
F A M U
konec září 2014

 

Milí studenti a kolegové,

vítám vás všechny po prázdninách zpět v Lažanském paláci, centru dění pro nastávající školní rok. Aby vás už neminula žádná zajímavá událost, je tu pro vás informační občasník FAMU.

Čtěte, pokud chcete vědět o tom, co se koná na vedlejších katedrách, o událostech otevřených pro celou FAMU i veřejnost, o zajímavých akcích uvnitř i vně paláce.

Pište, pokud se chcete podělit s ostatními o to, kde jsou k vidění vaše projekty, co mimořádného se chystá (přednášky, setkání a workshopy, výstavy, promítání), i o to, jaké jsou vaše nabídky a poptávky.

Pomozte mi se o zajímavých věcech dozvědět – posílejte mi zprávy na lenka.eidlpesova@famu.cz

 

UVNITŘ
Noví vedoucí ateliérů na Katedře fotografie

Se začínajícím školním rokem 2014/2015 na Katedru fotografie nastupují noví vedoucí ateliérů dokumentární fotografie a postkonceptuální fotografie. Nově vybranými vedoucími se stanou Jiří Thýn (postkonceptuální fotografie) a Lucie Nimcová (dokument).

 

© Jiří Thýn

Den otevřených dveří

Za dva týdny (3.10.2014) čeká FAMU den otevřených dveří. V průběhu dne se budou v učebně U1 promítat filmy z Best of FAMU. Budete se tedy moci těšit na Bábu, Cagey Tigers, dokumentární Pevnost, animované Pandy, Graffitigera a Mechanického dědečka. Další filmy z nedávné produkce jsou v jednání. Interiér budovy Lažanského paláce oživí výstava studentů Katedry fotografie. 

ÚSPĚCHY
Letní sklizeň

  • Cenu Krzysztofa Kieslowského vyhrál český projekt Evity Naušové a Viktora Tauše.
  • Animovaný film Mythopolis Alexandry Hetmerové získal CILECT Prize 2014, Zlatý střevíček na Zlín Film Festivalu, hlavní cenu za studentský film na SICAF2014 Animated Film Festival v Korei a první cenu v kategorii animovaný film na International Short & Animation Film Festival OPEN CINEMA 2014.
  • Francesco Montagnera, student Katedry dokumentární tvorby a bývalý student FAMU International získal na 71. ročníku Benátského filmového festivalu cenu za nejlepší dokumentární film za Animated Resistance.
  • Malý Cousteau Jakuba Kouřila se stal vítězem mezi animovanými filmy na 14. ročníku festivalu filmových škol v Montevideu a obdržel také cenu TOP film Zlínského psa na Zlín Film Festivalu.

 

 Thumbs up

FAMU na KVIFF

Na 49. MFF Karlovy Vary 2014 se objevily tyto filmy z produkce FAMU:

  • Parádně pokecal, absolventský film, režie Tomáš Pavlíček, soutěž Fórum nezávislých.
  • Mnich, režie The Maw Naing, soutěž Fórum nezávislých.
  • Maria Stock, absolventský film, režie Jan Březina, sekce České filmy 2013 -2014.
  • Show!, absolventský film, režie Bohdan Bláhovec, sekce Dokumentární filmy – mimo soutěž.
  • Překrásní, produkce Michal Kráčmer, sekce Pitch & Feedback.
  • Cesta do Říma, režie Tomasz Mielnik, produkce Mikuláš Novotný, sekce Works in Progress (speciální ocenění poroty).

 

KVIFF 2014

Laputa

Původně bakalářský scénář na KSD "O Johance" (nyní “Laputa”) Lucie Bokšteflové natáčí v koprodukci s Českou televizí Jakub Šmíd.

POZVÁNKY
Kamera OKO

Od 26.9. do 2.10. bude v Ostravě probíhat festival Kamera OKO. Program naleznete zde.

 Kamera OKO 2014

Magistři Katedry fotografie FAMU

Od úterý 23.9. do středy 1.10. 2014 bude v galerii AMU probíhat výstava magisterských prací studentů Katedry fotografie. Vystavovat budou Michal Adamovský, Kaya Barlas, Aral Cimcim, Veronika Klepáčová, Xiaohui Shan, Marcel Stecker a Kateřina Zahradníčková. Více zde.
Fotograf Festival

Začíná festival Fotograf s tématem “Vidět a věřit”. Na festivalu se představí studenti Katedry fotografie na třech výstavách. Z toho jedna výstava bude probíhat přímo na chodbách Lažanského palace. Festival potrvá do 31.10.2014.

THOUGHTFORMS - Yeoryia Aslanidou, Žofie Helfertová, Tomáš Hrůza, Nikola Ivanov, Jan Maštera

17. 9. 2014 – 18:00 |  Galerie KIV - Karlin Studios | st–ne 12–18 h | Výstava trvá do: 26. 10. 2014

SPOT

29. 9. 2014 – 18:00 |  Galerie NTK | po–pá 14–19 h |Výstava trvá do: 18. 10. 2014 | Milan Mikuláštík

SEEING IS BELIEVING - Studentská skupinová výstava

1. 10. 2014 – 20:00 |  FAMU - Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze | po–pá 10–22 h, so–ne 10–20 h | Výstava trvá do: 31. 10. 2014 | Štěpánka Šimlová 

 


Festival Fotograf
Fresh Film Fest

Letošní ročník mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest probíhá v pražských kinech právě teď. Tématem jsou Krásné nové světy. Zúčastnit se můžete master class s Krisem Kellym, Monikou Willi, Piou Marais a Domem Rotheroem. 

Z FAMU se na festivalu objeví filmy:

Ahoj, mám se dobře (v sekci Konfrontace)

Mimikry (v sekci Theatre Optique)

Malý Cousteau (v sekci Theatre Optique)

Greed (v sekci Theatre Optique)

Parádně Pokecal (v nesoutěžní sekci)

NABÍDKY
Práce

Pro studenty dokumentární tvorby nabízíme spolupráci. Již nyní připravujeme na prosinec společenskou událost a nevšední kulturní zážitek v Barokním refektáři v Praze 1:" Když šaty tančí od gotiky po empír". Jedná se o tanečně hudební přehlídku dětských modelových kostýmů, na které se budou podílet Centrum tance studio DAG, Salon pod jabloní, taneční skupina Hartig, Musica Florea, SOŠ umělecký maskér-vlásenkář, šermíři a další. Představení bude mít edukativní charakter a rádi bychom záznam - dokument a film o filmu nabídli některé TV stanici. Děkuji za Vaše reakce Mgr. Lucie Pečená 603443434.

UZÁVĚRKY
F A M U FB

Aktuality pište na: lenka.eidlpesova@famu.cz                           UNSUBSCRIBE HERE